اشتباهات رایج هنگام بازیافت ضایعات

اشتباهات بازیافت ضایعات

اشتباهات بازیافت ضایعات : بسیاری از افراد از درآمد زایی  با بازیافت قراضه آهن غافل می شوند زیرا مطمئن نیستند از کجا شروع کنند یا ترس از اشتباه کردن دارند. آنها نمی دانند که بازیافت قراضه آهن میتواند یک راه ساده برای درآمدزایی از محصولات فلزی باشد که در غیر این صورت به محل دفن زباله هدایت می شد.

وقتی قراضه آهن خود را برای بازیافت آماده می کنید ، چهار نکته مهم را باید در نظر بگیرید:

  • – تفکیک  قراضه آهن خود
  • – دانستن اینکه چه نوع فلزاتی دارید
  • – تمیز کردن فلزات
  • – برآورد قیمت بازار فلزات شما

تفکیک قراضه آهن :

تفکیک قراضه آهن صرف نظر از نوع قراضه ای  که می آورید ، کاری که باید انجام دهدید این است که قبل از آوردن قراضه آهن به محل دفن ، مطمئن شوید فلزات شما عاری از آلودگی ، عایق و مواد اضافی باشد. این امر به شما اطمینان می دهد که فلزات شما به راحتی پذیرفته می شوند و بهترین قیمت را دریافت می کنید.

درجه بندی و دانستن اینکه چه نوع فلزاتی دارید :

درجه بندی و دانستن اینکه چه نوع فلزاتی دارید هنگامی که قراضه آهن خود را می فروشید و درصدد کسب بهترین قیمت ممکن هستید ، حتما مطلع باشید که چگونه قراضه آهن خود را دردرجه های  مختلف مرتب کنید. به عنوان مثال ، سیم مسی عایق بندی شده ، بسته به وزن عایق و وزن مس در داخل ، دارای سه درجه متفاوت است. این نوع سیم مسی با مس جامد که دارای دو درجه متفاوت است کاملا فرق می کند. این به شما کمک در بدست آوردن قیمت نهایی میزان قیمت محصول خود کمک می کند

انتخاب محل مناسب برای دفن ضایعات

انتخاب محل مناسب برای دفن ضایعات :  تعداد زیادی محل دفن زباله برای برداشتن قراضه آهن  شما وجود دارد و شما نباید وقت خود را روی یک محل اشتباه تلف کنید. برای انتخاب بهترین محل دفن برای بازیافت قراضه  خود ، به دنبال یکی باشید که:

        – طیف گسترده ای از فلزات را می پذیرد

وقت خود را برای رفتن به انبارهای قراضه ای که فلز موجود شما را نمی پذیرد هدر ندهید. حتماً از قبل تماس بگیرید تا ببینید چه فلزاتی می توانید بیاورید. در برخی از انبارهای بازیافت قراضه آهن  ، طیف وسیعی از فلزات ، از جمله مس ، فولاد ، برنج ، آهن ، سرب و سایر محصولات را پذیرفته میشود.

دارای مکان (های) مناسب با ساعات کاری انعطاف پذیر است

این امر بسیار مهم است تا بازیافت قراضه  بر اساس برنامه شما کار کند.و این امکان را برای شما فراهم میکنید تا بتوانید زمان خود را برنامه ریزی کنید .

        – اولویت بندی خدمات به مشتریان

برای پیمانکاران یا سایر متخصصانی که به طور معمول قراضه آهن را در حرفه خود دارند ، انتخاب یک محل کاری مناسب می تواند تاثیر مهمی بر تجارت شما داشته باشد.

      قیمت های بالا

قیمت گذاری یکی از عوامل مهم در انتخاب شرکت است. تحقیقات خود را در مورد قیمت های بازار انجام دهید و این قیمت ها را با قیمت های ارائه شده توسط هر فروشنده قراضه آهن  بررسی کنید.

تفکیک نکردن قراضه ها

تفکیک نکردن قراضه ها : این اشتباه بزرگ می تواند ضرر هنگفتی را برای شما به ارمغان بیاورد . مقدار فلزات مختلف دارای مقادیر متفاوتی است ، بنابراین مطمئن شوید که با دسته بندی فلزات مختلف خود بیشترین سود را برای فلزات خود دریافت می کنید. یک راه عالی برای درک اینکه چه فلزاتی دارید دسته بندی آن ها در دو گروه فلزات آهنی و غیر آهنی است و این دو دسته اصلی فلزات قابل بازیافت هستند. یک راه ساده برای تشخیص تفاوت با آهن ربا است. اکثر فلزات آهنی (فولاد ضد زنگ ، چدن) مغناطیسی هستند ، در حالی که فلزات غیر آهنی (آلومینیوم ، مس ، نیکل) چنین نیستند.

نداشتن اطلاعات کافی‌ درباره قیمت

نداشتن اطلاعات کافی درباره قیمت :قیمت قراضه آهن به طور معمول در نوسان است و ندانستن آنها می تواند باعث شود بارهای ضایعاتی را برای بازیافت به همراه داشته باشید که در واقع از مبلغ سود دهی آن ها نا مطلع هستید .در هر شرایطی تحصیل و تحقیق می تواند مفید باشد. قبل از بازدید از قراضه آهن خود ، کمی وقت بگذارید تا با قیمتهای فعلی بازیافت فلزات آشنا شوید. آگاهی از بازار ضایعات فلزی به شما کمک می کند تا فرکانس تغییرات متداول قیمت ها را برای هر نوع فلز درک کنید.

باور نادرست درمورد بازیافت ضایعات بزرگ

باور نادرست درمورد بازیافت ضایعات بزرگ :ضایعات آهنی بزرگتر، همیشه بهتر است مانند تعداد زیادی ازموارد در زندگی، که غالبا تصور می شود که بزرگترین همیشه بهترین هست در مورد ضایعات آهن همیشه اینطور نیست.

پیدا کردن یک قطعه فولادی بزرگ ممکن هست دارایی بزرگی به نظر برسد، و این می تواند صحیح و یا همچنین نادرست باشد.

برای تعداد زیادی از کارخانه های بزرگ بازیافت‌، قراضه آهن، فولاد و دیگر فلزات باید به اندازه‌های خاصی بریده شوند تا بتوانند با خیال راحت از آن ها در خرد کننده ها (شردرها) استفاده کنند.

اگر یک قطعه فولادی خیلی بزرگ را به یک انبار ضایعات آهنی ببرید، ممکن هست مجبور شوند قبل از فرآوری آن جهت استفاده در دستگاه های خرد کننده، آن را به قطعات کوچکتر خرد کنند و به این معنی هست که ممکن هست قیمت کمتری نسبت به قیمت ضایعات آهن خرد شده و همگن به شما بپردازند.با این حال، اگر این توانایی را داشته باشید که خودتان ضایعات آهن را تفکیک و آماده کنید و قبل از آوردن آن به انبار ضایعات آهن ، آن را به ابعاد استاندارد برش دهید، می توانید درآمد خوبی دریافت کنید

باور غلط درمورد قیمت بالای ضایعات الکتریکی

باور غلط درمورد قیمت بالای ضایعات الکتریکی :  وسایل الکترونیکی مانند هارد دیسک و کامپیوترها حاوی فلزات گران بهایی مانند طلا و پلاتین هستند.

وسایل الکترونیکی کهنه قبلاً حاوی مقادیر بیشتری از طلا بودند، اما فناوری مدرن در رایانه‌های اخیر به این معنی هست که آن ها به مقادیر خیلی کمتری از این فلزات گرانبها لازم دارند. برخی از مردم فکر می کنند که می توانند مقادیر زیادی طلا و پلاتین را با از بین بردن وسایل الکترونیکی بازیابی کنند.شما می توانید این فلزات گران بها را از تجهیزات کامپیوتری استخراج کنید، اما احتمالا فقط مقدار کمی خواهد بود.

سوزاندن سیم مسی به منظور بازیافت کردن

سوزاندن سیم مسی به منظور بازیافت کردن‌:می توانید سیم مسی را با سوزاندن از آن جدا کنید سوزاندن سیم مسی بدترین طریق برای جدا کردن آن برای بازیافت ضایعات آهنی است.

سوزاندن سیم مسی عایق شده نه تنها به دلیل بخارات سمی که آزاد می کند غیرقانونی است، بلکه مسی را که می خواهید بفروشید را نیز خراب می کند.گرمای بیشمار منجر می‌شود بقایای عایق پلاستیکی روی سیم مسی باقی بماند ، که منجر کاهش کیفیت مس می‌شود و زمانی که قصدداريد آن را به انبارهای ضایعات آهن بفروشید، ارزش آن کاهش پیدا می کند.

پول کمتری برای مس دریافت خواهید کرد و علاوه بر آن، به دلیل نقض قانون با جریمه بزرگی نیز روبرو خواهید شد. طریق های دیگر و ایمن تری برای جدا کردن سیم مسی وجود دارد که به مس اجازه می دهد ارزش خود را حفظ کند.