بازیافت ضایعات میلگرد

بازیافت ضایعات میلگرد

2 مهر, 1400 0
unnamed.jpg

نکاتی برای بازیافت ضایعات میلگرد

نکاتی برای بازیافت ضایعات میلگرد طبق اعلام موسسه بازیافت فولاد ، میلگرد به عنوان متداول ترین مواد بازیافتی در کشور شناخته می شود. اگرچه میلگرد ممکن است برای پروژه های جدید ساختمانی بازیافتی مورد استفاده قرار گیرد ، اما ابزارهایی مانند برش میلگرد و خم شدن میلگردها همچنین می توانند میله های فولادی را برای اهداف کاربردی و تزئینی دوباره کار کنند. به استفاده از مصالح برای پروژه های هنری ، مبلمان یا اشیاء مفید در باغ فکر کنید. شکل مارپیچی منحصر به فرد میلگرد به پروژه های خانه و باغ ساخته شده با مواد بازیافتی علاقه بصری می دهد.

میلگرد

میلگرد نوعی فولاد است که به آن آرماتور نیز گفته می شود و به صورت کاملاً استاندارد در ساختمان استفاده می شود و توانایی بالایی در پذیرش نیروهای چرخشی و کششی دارد. میلگردها برای جبران کمبود مقاومت کششی در بتن استفاده می شوند. می توان از برنامه های میلگرد در ساخت و ساز استفاده کرد انواع پل ها ، ساختمان ها ، سدها و هر چیزی که نیاز به استحکام دارد ذکر شده است. میلگرد مقاومت کششی سازه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. سطح میلگرد غالباً با دنده ها ، شاخک ها یا تورفتگی ها جهت چسبندگی بهتر با بتن تغییر شکل می یابد. رایج ترین نوع میلگرد فولاد کربنی است که معمولاً از میله های نورد گرم با الگوهای تغییر شکل تشکیل شده است. انواع دیگر که به راحتی در دسترس هستند عبارتند از فولاد ضد زنگ و میله های کامپوزیت ساخته شده از فایبرگلاس ، فیبر کربن. یا الیاف بازالت هستند. میله های تقویت کننده فولادی همچنین ممکن است با رزین اپوکسی پوشانده شوند که برای مقاومت بیشتر در برابر اثرات خوردگی در محیط های شور و همچنین سازه های خاکی طراحی شده است.

بازیابی و بازیافت میلگرد

 

چرا باید میلگرد را بازیافت یا دوباره استفاده کرد؟

میلگرد می‌تواند پرهزینه باشد و بازیافت آن می‌تواند به شما کمک کند هزینه‌ها را جبران کنید یا بودجه لازم را برای خرید مواد پروژه بعدی خود فراهم کنید.همچنین زندگی جدید دادن به میلگرد ، آن را از محل دفن زباله دور نگه می‌دارد و تصمیم به بازیافت یا استفاده مجدد از محیط زیست می‌گیرد.

استفاده مجدد از میلگرد بازیافتی

چگونه می‌توان میلگرد را بازیابی یا بازیافت کرد؟

چگونه می‌توان میلگرد را بازیابی یا بازیافت کرد؟ به قطعات مورد نظر خود نگاه کنید و مطمئن شوید که در شرایط خوب ، عاری از زنگ زدگی یا بتن هستند. اگر میله ای روی بتن وجود دارد ، ممکن است بتوانید قسمت را با میلگرد برش دهید. اطمینان حاصل کنید که قطعه باقی مانده به اندازه کافی طولانی و قابل استفاده است. سعی کنید از میلگرد زنگ زده روی آن اجتناب کنید. این قطعات خورنده تر هستند و می توانند خطرات ایمنی ایجاد کنند. سایر مکان ها برای یافتن میلگرد برای بازیابی یا بازیافت شامل شرکت های ضایعات ، محل های نجات یا حیاط های ناخواسته است. با نمایندگی محلی خود تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها میلگرد قدیمی را می فروشند. میلگرد خریداری شده از محل های نجات یا حیاط های ناخواسته نیز باید از نظر کیفیت بررسی شود.

با افزایش بازیافت برای کاهش هزینه های مواد و آسیب رساندن به محیط زیست ، برخی از کشورها استفاده از بازیافت ضایعات را آغاز کرده اند.
ضایعات یک ماده قابل بازیافت است که معمولاً پس از تخریب سازه های پیش ساخته یا حین حفاری یافت می شود.
فولاد یکی از گرانترین مصالح در ساختمان است و برخلاف قراضه ، حتی فلزات قراضه ارزش پولی دارند.
میلگرد فولادی ضایعات آرماتوری است که از ضایعات فلزات آسیاب می شود. تولیدکنندگان از این ضایعات به عنوان فولاد ملایم یاد می کنند. این میله ها دارای دنده های سطحی هستند که شبیه میله های تغییر شکل یافته با عملکرد بالا هستند.
اگرچه ممکن است مزایای خود را داشته باشد ، اما یکی از معایب اصلی آن شکننده بودن ضایعات میلگرد است.

فرآیند بازیافت ضایعات میلگرد

مرحله بازیافت را می‌توان در چند مرحله طبقه بندی کرد.
برای بازیافت فولاد تقویت کننده از یک سازه تخریب شده یا یک مکان حفر شده ، قبل از شروع باید از مالکان قبلی اجازه استفاده مجدد از ضایعات را بگیرید.

مرحله 1 : جمع آوری

فرایند جمع آوری فلزات به دلیل افزایش ارزش با سایر مواد متفاوت است و احتمال بازیافت آن بیشتر از ارسال به محل دفن زباله است.
فلزات ضایعات را می توان از وسایل نقلیه ، محل های بازیافت ، خطوط راه آهن یا حیاط خلوت جمع آوری کرد.
با این حال ، اقلام خریداری شده از جعبه های ذخیره سازی نیز باید از نظر استانداردهای ایمنی بررسی شوند.

مرحله 2 : بازرسی یا مرتب سازی

این شامل بازرسی میله های ضایعات است که در حالت بازیافت یافت می شوند ، یعنی شکسته یا زنگ زده نیستند و ضایعات غیرقابل استفاده هستند و به محل دفن زباله می روند.
آهنرباهای بزرگ معمولاً برای این منظور استفاده می شوند زیرا می توانند فلزات بدون ناخالصی را تشخیص دهند.
از طرف دیگر ، فلزات را می توان بر اساس رنگ آنها طبقه بندی کرد. نقره به معنی آلومینیوم است.
اگر میلگرد هنوز با بتن سالم است ، می توان با برش میلگرد ، قسمت آسیب دیده را برداشته و تأیید کرد که طول قسمت باقی مانده به اندازه کافی طولانی است که می توان دوباره از آن استفاده کرد.
میلگردهای زنگ زده نباید استفاده شوند زیرا برخلاف استانداردهای ایمنی هستند و می توانند باعث تصادف شوند.

مرحله 3 : پردازش

برای استفاده از میلگردهای قراضه ای که در وضعیتی نیستند و فقط با صاف کردن آنها مستقیماً مورد استفاده قرار می‌گیرند ، آنها خرد می‌شوند.
این کار برای سهولت کار در فرآیند ذوب انجام می‌شود.

مرحله 4 : ذوب شدن

فلزات قراضه خرد شده را به یک کوره بزرگ برده و ذوب می‌کنند. انواع مختلف فلزات برای ذوب شدن به کوره‌های مختلف برده می‌شوند.

مرحله 5 : تصفیه

اگر فلزات بدست آمده عاری از هرگونه ناخالصی باشند و از کیفیت خوبی برخوردار باشند ، تأیید می‌شود.

مرحله 6 : جامد کردن

فلزات خالص شده خنک و جامد می‌شوند. به فلزات قراضه فرم‌های دلخواه داده می‌شود که به عنوان مثال برای آنها استفاده خواهد شد. فولاد تقویت کننده ، میله‌ها و اشکال دیگر.
پس از این ، آنها برای استفاده‌های مختلف صنعتی مانند ساخت و ساز و غیره به صنایع منتقل می‌شوند.
این چرخه بازیافت فلز یک فرایند تکراری است. بعد از اینکه فلز حمل شده عمر مفید خود را طی کرد ، دوباره دوباره بازیافت می‌شود و همان روند تکرار می‌شود.

قیمت میلگرد ضایعات

خریدار ضایعات میلگرد و خریدار ضایعات آهن شما هستیم. جهت دریافت قیمت روز میلگرد ضایعات با ما در تماس باشید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کهن ضایعات

شرکت کهن ضایعات با مدریریت مرتضی نوروز پور با هدف خدمات بهتر و ارائه مشاوره تخصصی در زمینه خرید و فروش انواع ضایعات فلزی و غیر فلزی, آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

مزیت های کهن ضایعات

 • مشاوه تخصصی و رایگان
 • کارشناسی برآورد قیمت در محل
 • آماده شرکت در مزایده های کشور
 • پاسخ گویی 24 ساعته 
 • تسویه نقدی در محل
 • مناسب ترین قیمت

خریدار انواع ضایعات فلزی درتهران

 • خریدار ضایعات آهن
 •  خریدار ضایعات مس
 • خریدار ضایعات آلومینیوم
 •  خریدار ضایعات روی
 •  خریدار ضایعات برنج
 •  خریدار ضایعات استیل
 •  خرید ضایعات چدن
 • و غیره….

ارتباط با ما

آدرس:
تهران, بزرگراه آیت الله سعیدی(چهاردانگه), خیابان باهنر پلاک 175

ساعات کاری:
7 روزه هفته شبانه روزی

شماره تماس:
02144971238
02144966286
02155270940

09123281057

سئو و بهینه سازی سایت توسط سئو تضمینی