جدیدترین کاربرد ضایعات الکترونیکی و ساختمانی در صنعت

جدیدترین کاربرد ضایعات الکترونیکی و ساختمانی در صنعت

24 دی, 1400 0
ewaste-keyboard3-1.jpg

کاربرد ضایعات الکترونیکی و ساختمانی در صنعت

خریدار ضایعات الکترونیکی و ساختمانی استفاده روزافزون از دستگاه های الکترونیکی در همه مشاغل به سرعت در حال افزایش است. ضایعات فلزات الکتریکی، الکترونیکی اغلب حاوی فلزاتی مانند سرب، کادمیوم، جیوه و طلا هستند که می توانند بازیافت شوند تا مقادیر قابل توجهی از این فلزات را به چرخه تولید بازگردانند.

ضایعات الکترونیکی عموماً شامل تلویزیون، رادیو، رایانه، نمایشگر، تلفن همراه و بسیاری از وسایل دیگر در اطراف ما هستند که پس از آسیب دیدگی می توانند در قطعات ایمن استفاده شوند و به دلیل نشت مواد شیمیایی نباید در محیط رها شوند. ورود به آنها به محیط زیست آسیب می رساند. دفن یا سوزاندن این ضایعات همچنین باعث ورود فلزات سنگین به آب های زیرزمینی و گازهای سمی به محیط می شود.

لازم به ذکر است که قیمت روز هر کیلو این ضایعات تابعی از قیمت جهانی ضایعات برق، الکترونیک و کامپیوتر و قیمت دلار در ایران است. در این طلب با کاربرد ضایعات الکترونیکی و ساختمانی در صنعت و جدیدترین کاربرد ضایعات الکترونیکی و ساختمانی در صنعت آشنا می شویم.

تولید روکش فولاد از ضایعات الکترونیکی

تولید روکش فولاد از ضایعات الکترونیکی

تولید روکش فولاد از ضایعات الکترونیکی محققان استرالیایی در تحقیقات اخیر خود توانستند از محصولات الکتریکی ضایعات و ضایعات الکترونیکی برای ایجاد غلاف سیم و کابل بادوام برای افزایش استحکام و دوام فلز استفاده کنند.

سیلیکون، پلاستیک و سایر فلزات از جمله مواد تشکیل دهنده محصولات الکتریکی هستند. از آنجایی که این ترکیبات از جنس های مختلف هستند، جداسازی آنها آسان نیست.

محققان استرالیایی با خرد کردن شیشه و پلاستیک، پودر کردن و حرارت دادن آن ها تا دمای 1500 درجه سانتیگراد، ترکیبی را برای ساخت صفحه نمایش کامپیوتر ایجاد کرده اند که برای ساخت پوشش های بادوام سیم و کابل استفاده می شود. در مرحله بعد با ترکیب ماده به دست آمده با مواد مورد استفاده در تولید مدارهای الکترونیکی و مسی و با حرارت دادن این مواد تا دمای 1000 درجه سانتیگراد، پوششی انعطاف پذیر و بادوام تولید می شود.

آزمایشات آزمایشگاهی نشان می دهد که ترکیب به دست آمده استحکام فولاد را تا 125 درصد افزایش می دهد.

از جمله مزایای استفاده از این پوشش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زندگی طولانی
    کاملا به فولاد می چسبد

امید است با سرمایه گذاری در این گونه پروژه ها و استفاده تجاری از این پروژه ها افزایش یابد.

استفاده از لاستیک فرسوده و ضایعات ساختمانی در ساخت و ساز جاده

استفاده از لاستیک فرسوده و ضایعات ساختمانی در ساخت و ساز جاده

در پژوهشی دیگر، محققان استرالیایی به سرپرستی یک محقق ایرانی به نام «محمد صابریان بروجنی» موفق به اختراع موادی برای راهسازی با استفاده از ساخت و ساز ضایعات و لاستیک های فرسوده و بازیافتی شدند. ترکیب حاصل از مواد بازیافتی دارای استحکام و دوام و انعطاف پذیری لازم برای تحمل وزن ماشین های مختلف است.

از دیگر کاربردهای بازیافت ضایعات الکترونیکی استفاده از لاستیک فرسوده و ضایعات ساختمانی در ساخت و ساز جاده است.

RCA نامی است که به ماده ای داده می شود که از تخریب ساختاری و پردازش مجدد ضایعات به دست می آید. RCA در ترکیب با سایر مواد اولیه مورد استفاده در ساخت و ساز می تواند تاثیر آلودگی بر محیط زیست را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

محققان ترکیب مواد فرآوری شده را با آزمایش ترکیبات مختلف با RCA آزمایش کردند و به این نتیجه رسیدند که لاستیک ضایعات از لاستیک های فرسوده می تواند یکی از مواد خام مورد استفاده برای ساخت این ترکیب باشد به نحوی که تمام خواص مطلوب را حفظ کند. آنها انعطاف، انسجام و استحکام این ماده را با دستگاه مخصوصی آزمایش کردند.

صابریان این تحقیق را در مجله Construction and Building Materials منتشر کرد و افزود: ترکیب به دست آمده علاوه بر پاکسازی محیط از لاستیک های فرسوده ضایعات و ضایعات جایگزینی 100 درصدی برای مواد اولیه مورد استفاده در صنعت راه سازی است.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کهن ضایعات

شرکت کهن ضایعات با مدریریت مرتضی نوروز پور با هدف خدمات بهتر و ارائه مشاوره تخصصی در زمینه خرید و فروش انواع ضایعات فلزی و غیر فلزی, آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

مزیت های کهن ضایعات

  • مشاوه تخصصی و رایگان
  • کارشناسی برآورد قیمت در محل
  • آماده شرکت در مزایده های کشور
  • پاسخ گویی 24 ساعته 
  • تسویه نقدی در محل
  • مناسب ترین قیمت

خریدار انواع ضایعات فلزی درتهران

ارتباط با ما

آدرس:
تهران, بزرگراه آیت الله سعیدی(چهاردانگه), خیابان باهنر پلاک 175

ساعات کاری:
7 روزه هفته شبانه روزی

شماره تماس:
02144971238
02144966286
02155270940

09123281057

سئو و بهینه سازی سایت توسط سئو تضمینی