خریدار ضایعات خودرو

ضایعات خودرو

ضایعات خودرو : ابتدا باید با ضایعات اشنا شوید به هر وسیله ای که از آن به اندازه ی کافی استفاده شده باشد و دیگر قابل استفاده نباشد ضایعات می گویند. مانند ضایعات خودروها ، برخی از لوازم خانگی و بسیاری از مصالح یکبار مصرف و مصالح ساختمانی و این ها همه و همه ضایعاتی هستند که قابل بازیافت هستند و ارزش پولی قابل توجهی دارند. به طور کلی ضایعات  به سه دسته تقسیم می شوند

  1. ضایعات فلزی
  2. ضایعات غیر فلزی
  3. ضایعات الکترونیکی

ضایعات خودرو به دسته های متفاوتی تقسیم میشود و قسمت های مختلفی برای ضایعات وجود دارد به عنوان مثال:

  • لاستیک ماشین
  • صندلی ماشین
  • قطعات خودرو
  • ضایعات پلاستیکی خودرو
  • ضایعات غیر فلزی
  • ضایعات الکترونیکی

ضایعات لاستیک خودرو

ضایعات لاستیک خودرو : لاستیک ها دارای اجزای قابل بازیافت هستند که می توان از آنها برای ساخت طیف وسیعی از مواد استفاده کرد. بنابراین اجزای ارزشمند این لاستیک ها جدا شده و به مواد کاربردی تبدیل می شوند. در مراکز بازیافت این لاستیک ها به طور استاندارد بدون تولید دود و آلودگی محیط می سوزند و مواد قابل بازیافت آنها جدا می شود.

ضایعات صندلی خودرو

ضایعات صندلی خودرو : در ساخت صندلی از مواد مختلفی استفاده شده است که هر کدام مقادیر متفاوتی از مصالح ارزشمند دارند. بنابراین ، این مواد قابل بازیافت هستند و می توان از آنها برای تولید مواد اولیه کارخانه ها استفاده کرد.

ضایعات قطعات خودرو

ضایعات قطعات خودرو :ضایعات قطعات خودرو از آن دسته ضایعات است که خرید و فروش آن زیاد انجام می شود. قطعات خودرو مانند موتورها ، گیربکس ها ، دینام ها ، لاستیک ها و سایر قطعاتی که آسیب دیده اند و دیگر قابل استفاده نیستند را می توان در این به مجموعه های خرید ضایعات فروخت و سود زیادی کسب کرد.

ضایعات پلاستیکی خودرو

ضایعات پلاستیکی خودرو : پلاستیک های در خودرو ها استفاده میشود که قابل بازیافت هستند و خودرو های فرسوده را میتوان این پلاستیک را جدا کرد و بازیافت کرد و سود بسیاری کسب کرد

ضایعات غیر فلزی خودرو

ضایعات غیر فلزی خودرو : در ساخت خودرو از قطعات غیر فلزی زیادی استفاده شده است. مراکز زیادی هستند که کارشان خرید فروش انواع ضایعات خودرو از جمله قطعات غیر فلزی خودرو ها می باشد. در خودرو از قطعاتی مانند چرخ ماشین ، شیشه های ماشین ، روغن و فیلتر روغن ، داشبورد ، چراغ ها و سپرها استفاده شده است که این قطعات غیر فلزی هستند و شما با فروش آن ها می توانید سود زیادی کسب کنید

ضایعات الکترونیکی خودرو

ضایعات الکترونیکی خودرو : ضایعات الکترونیکی مجموعه ای از قطعات الکترونیکی است که یا از کار افتاده یا آسیب دیده اند. همانطور که می دانید عمر قطعات الکترونیکی معمولاً بسیار کوتاه است و البته تعداد ضایعات الکترونیکی بسیار زیاد است. علاوه بر این ، بسیاری از دستگاه های الکترونیکی اغلب بعد از خرابی یک قطعه الکترونیکی عملاً بی فایده و خراب می شوند و بسیاری از آنها را نمی توان تعمیر کرد و نیاز به جایگزینی دارد. قطعات الکترونیکی به دلیل وجود فلزات گرانبها در آن ها دارای ارزش بالایی هستند. این ضایعات الکترونیکی خودرو شامل باتری ، سیستم صوتی و تصویری ، سیستم قدرت خودرو ، تجهیزات اندازه گیری و کالیبراسیون خودرو ، سیستم روشنایی ، سنسور ، سیستم استارت خودرو ، کلیدها و کلیدهای برقی ، سیم ها می شوند

قیمت قطعات خودرو

قیمت قطعات خودرو : ضایعات خودرو نیز مانند بقیه ی ضایعات می باشد و می توان با فروش آن سود زیادی کسب کند. قیمت ضایعات خودرو نیز مانند دیگر ضایعات بر اساس قیمت ارز روز به روز تغییر می کند. از این رو نمی توان قیمت دقیقی برای آن مشخص کرد. همچنین بستگی دارد که شما می خواهید کدوم یک از قطعات خودروی خود را به فروش بگذارید چون هر قطعه بر اساس نوع کاربرد و مزایا دارای قیمت های متفاوت می باشد.

ضایعات خودرو دارای مقدار زیادی آهن که در بدنه ی آن استفاده شده می باشد. با بازیافت این مقدار آهن می توان کلی وسایل و قطعات آهنی ساخت و در مصرف منابع طبیعی صرف جویی کرد. همچنین علاوه بر آهن ضایعات خودرو دارای کلی مواد دیگه مانند آهن هستند که هم خوب به فروش می رسند و هم در حفظ منابع طبیعی کمک زیادی می کنند.

بازیافت قطعات خودرو

بازیافت قطعات خودرو : استفاده از قطعات مختلف ماشین مانند بالابر غلتکی و دیگر ماشینهای فرسوده در بازیافت و بازگرداندن آنها به صنعت در سراسر جهان مورد توجه است. به عنوان مثال ، در ایالات متحده بیش از ۱۴۰،۰۰۰ نفر در بیش از ۹۰۰۰ مرکز بازیافت خودروهای کارکرده و کار می کنند. همچنین جالب است بدانید که صنعت بازیافت خودرو یکی از بزرگترین صنایع در ایالت آمریکا است. این صنعت اخیراً به شانزدهمین صنعت بزرگ کشور تبدیل شده است. سهمیه صنعت بازیافت سالانه ۲۵ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی برآورد شده است. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند ادعا می کنند که توانسته اند ۷۵ درصد وزن خودرو را بازیافت کرده و از آن در تولید قطعات جدید یا صنایع دیگر به عنوان مواد اولیه سایر صنایع استفاده کنند. این درصد بسیار قابل توجه است و گامی مهم برای حفظ محیط زیست و تولید مواد اولیه بدون نیاز به اکتشاف در طبیعت است. بدنه ، موتور و باتری ، چرخ ها ، صندلی ها و فرمان این سیستم ها به طور کامل بازیافت می شوند.