ضایعات صنعتی چیست

ضایعات صنعتی چیست

23 آبان, 1400 0
1461393740440_bazyaft950204-th3.jpg

ضایعات صنعتی چیست

بازیافت ضایعات صنعتی می تواند بر کسب و کارهای مختلف تأثیر مثبت بگذارد. در ادامه به بررسی این مقاله می پردازیم که ضایعات صنعتی چیست .
همه فلزات با ارزش هستند، به ویژه ضایعات آهن ، که اغلب به عنوان زباله در نظر گرفته می شود. بسیاری از مصرف کنندگان و کسب و کارها متوجه نیستند که فلزات را می توان به راحتی بازیافت کرد بدون اینکه ارزش خود را از دست بدهند.
آنها ممکن است تعجب کنند که امروزه چقدر ضایعات بازیافت می شود و فلزاتی مانند آلومینیوم، فولاد و مس چقدر برای تولیدکنندگان ارزشمند هستند.
بازار جهانی بازیافت فلزات در چند دهه گذشته به طور چشمگیری گسترش یافته است، به طوری که بازیافت ضایعات صنعتی به عنوان یک جزء اصلی برای کسب و کارهای بزرگ که به دنبال کاهش هزینه ها از طریق بازیافت فلزات هستند، ظهور کرده است.
امروزه صنایع زیادی وجود دارند که محصولات آنها منجر به تولید ضایعات می شود، از خودرو گرفته تا دیوارهای آلومینیومی، ساختمان سازی و هواپیما. با تولید ضایعات آهن، افزایش نرخ بازیافت این فلزات بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می کند، به ویژه برای کمک به صنایعی مانند فولادسازی که به ضایعات بازیافتی وابسته هستند تا سطح تولید بالا و مقرون به صرفه را حفظ کنند.
اگر علاقه مند به جمع آوری و فروش ضایعات آهن هستید، مهم است که بدانید بهترین راه برای یافتن ضایعات فولاد، آلومینیوم و مس چیست.
ممکن است از تعداد گزینه های موجود شگفت زده شوید.

منابع تولید ضایعات آهن

منابع تولید ضایعات آهن

منابع تولید ضایعات آهن عبارت اند از:

 • • ساختمان های قدیمی
  • پل ها
  • اتومبیل
  • هواپیما
  • لوازم خانگی
  • مبلمان خانگی
  • مناطق ساخت و ساز ساختمانی
  • و بسیاری از مشاغل موجود در روزنامه محلی شما

بازیافت ضایعات صنعتی چیست

 • بیش از یک قرن است که بازیافت ضایعات صنعتی نقش مهمی در موفقیت شرکت های تولیدی برتر داشته است.
  قابلیت استفاده از «ضایعات» و تبدیل آن به محصول نهایی یکی از مهم ترین عواملی است که به عنوان مثال در صنعت فولاد که وابسته به صنعت ضایعات آهن است برای کمک به ایجاد کالاهای جدید برای تولید استفاده می شود.
  سطوح بالای تولید به دلیل بازیافت ضایعات آهن امکان پذیر است، زیرا خرید محصولات بازیافتی بسیار ارزان تر از نیاز به تهیه فلزات جدید با استخراج سنگ خام است – فرآیندی که نه تنها بسیار گران است بلکه برای محیط زیست ما نیز بسیار مضر است. .
  خوشبختانه، ضایعات  بازیافتی در حال حاضر به طور فزاینده ای در محصولات مصرفی جدید استفاده می شود.
  بر اساس گزارش بانک جهانی، رشد تولید ناخالص داخلی در صنعت ضایعات در سال 2018 3.0 درصد بود که از سال 2015، زمانی که 2.4 درصد بود، به طور پیوسته در حال رشد بوده است.
  در سال 2017، کل فعالیت اقتصادی ناشی از بازیافت فلزات قراضه در ایالات متحده به 117 میلیارد دلار افزایش یافت و این صنعت بیش از 534000 شغل ایجاد کرد.
  از نظر اقتصادی، صنعت بازیافت ضایعات آهن یک موفقیت جهانی بوده است.
  فرآیند بازیافت ضایعات هدر نمی رود، بنابراین محصولات قدیمی دور ریخته شده نیز می توانند با موفقیت به مواد خام برای محصولات جدید تبدیل شوند.
  ارزش زیادی در این فلزات بازیافتی وجود دارد و امروزه بسیاری از صنایع ضایعات را تولید می کنند که قابل بازیافت هستند.
  صنعت خودروسازی بخشی است که از قطعات باقیمانده در تجهیزات خود ضایعات صنعتی زیادی تولید می کند. همین امر در مورد تولیدکنندگان کابین خودرو نیز صدق می کند، همانطور که سازندگان کشتی و هواپیما نیز صدق می کند.
  در حقیقت صنایعی که محصولاتی را برای خانه شما مانند لوازم خانگی ،مبلمان و مواد غذایی کنسرو شده تولید می کنند ، در طول فرایند تولید محصولشان با ضایعات زیادی سر و کار دارند.
  این شامل شرکت های بسته بندی مواد غذایی و تولید کنندگان وسایل آشپزی خانه یا مبلمان نیز می شود.
  در مجموع ،این صنایع ضایعات فلزی زیادی تولید می کنند ، از جمله:
  •اهن
  •فولاد
  • آلومینیوم
  • و ضایعات مسی
  از آنجا که ضایعات آهن کالایی است که می توان بارها و بارها از آن استفاده کرد ، فرآیند بازیافت ،ضایعات را مرتباً دسته بندی ،جمع آوری جهت حمل ،خرد و سپس ذوب می کند.
  نتیجه نهایی محصولی است که برای تولید کنندگان مناسب است و هر بار که بازیافت می کنیم ، به طور چشمگیری به محیط زیست خود کمک می کنیم. به این سوال که بازیافت ضایعات صنعتی چیست پاسخ داده می شود.

بازیافت ضایعات آهن در محیط زیست

بازیافت ضایعات آهن در محیط زیست , همانطور که بازیافت ضایعات صنعتی با تامین فلزات مورد نیاز تولیدکنندگان نقش مهمی در اقتصاد ما ایفا می کند، ضایعات را نیز از محل دفن ضایعات دور نگه می دارد زیرا فلزات حاوی سمومی مانند جیوه و سرب هستند که می توانند خاک و آب را آلوده کنند.
همچنین مهم است که تولیدکنندگان پیشرو به جای تکیه بر استخراج فلزات خام به استفاده از فلزات بازیافتی ادامه دهند. انجام این کار منجر به کاهش چشمگیر مصرف انرژی خواهد شد.
آلومینیوم بازیافتی به 95 درصد انرژی کمتر، مس 90 درصد و فولاد 56 درصد انرژی کمتر از استخراج نیاز دارد.
به طور کلی، صنعت ضایعات به کاهش انرژی مورد نیاز برای تولید مواد اولیه جدید برای ساخت و ساز کمک می کند.
بازیافت ضایعات آهن استفاده از محل های دفن زباله را کاهش می دهد و از تخریب زیستگاه در حین عملیات استخراج جلوگیری می کند.
فرآیند بازیافت ضایعات آهن شامل چندین مرحله است که با جمع آوری شروع می شود و ضایعات اکنون می تواند تعداد فزاینده ای از صنایع مختلف را هدف قرار دهد که ضایعات قابل توجهی تولید می کنند.

مناطق تولید ضایعات

مناطق تولید ضایعات

اگر به دنبال ضایعات فلزی هستید، به صنایعی فکر کنید که از فلز زیاد استفاده می کنند. مناطق تولید ضایعات مثلا تعمیرگاه ها
اگر سیستم گرمایش مرکزی و تهویه مطبوع دارید، این سیستم ها در نهایت از بین می روند و نیاز به تعویض دارند.
شرکت های جایگزین اغلب مقادیر زیادی مواد قابل بازیافت تولید می کنند. بدنه بیرونی این سیستم ها معمولاً آلومینیومی است و داخل آن لوله های مسی وجود دارد و مقدار زیادی مس و الکتروموتور و فولاد وجود دارد که نیاز به تعویض توسط تعمیرکار دارد.
لوله های مسی خانه یا محل کار شما که نیاز به تعویض دارند نیز ممکن است منبع قابل توجهی از ضایعات باشند.
لوله کشی اغلب با شکستگی لوله های چدنی و رشته های مسی هنگام نصب شیرآلات، توالت، وان حمام و آبگرمکن سروکار دارد.
سیم کشی برق نیز منبع خوبی برای ضایعات است. ضایعات توسط برقکارها هنگام برش قطعات تولید می شود و در نتیجه مقدار کمی سیم ضایعاتی تولید می کند که همراه با مقدار قابل توجهی مس است.
همین امر در مورد شرکت های تعویض درب و پنجره نیز صادق است. بادگیرها اغلب از اسکلت آلومینیومی ساخته می شوند و در هنگام تعویض به عنوان ضایعات در نظر گرفته می شوند، همچنین تمامی توری ها از آلومینیوم ساخته شده اند.
علاوه بر این، پیمانکاران عمومی منبع خوبی برای ضایعات هستند، اما مکانیک خودرو نیز در تعمیر خودروها با ضایعات زیادی سروکار دارد و از رینگ آلومینیومی گرفته تا دینام، استارت و مبدل کاتالیزوری. همچنین ماشین آلات با مقادیر زیادی آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و سایر فلزات کار می کنند.

راه حل های بازیافت ضایعات صنعتی

امروزه بسیاری از صنایع ضایعات تولید می کنند که به عنوان “ضایعات” دفع می شوند، اما اگر با موفقیت بازیافت شوند، می توان از آنها برای تولید محصولات جدید استفاده کرد. از آنجایی که فلزات را می توان به طور مکرر استفاده کرد، بسیاری از صنایع مهم به فلزات بازیافتی به عنوان منبع مواد خام متکی هستند و همه ما باید سخت تلاش کنیم تا اطمینان حاصل شود که این امر ادامه دارد.
با افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای محصولات جدید، نیاز به فلزات بیشتر برای رشد بیشتر می شود، بنابراین نیاز به بازیافت ضایعات صنعتی بیشتری وجود دارد که از دیگر راه حل های بازیافت ضایعات صنعتی است.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


کهن ضایعات

شرکت کهن ضایعات با مدریریت مرتضی نوروز پور با هدف خدمات بهتر و ارائه مشاوره تخصصی در زمینه خرید و فروش انواع ضایعات فلزی و غیر فلزی, آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

مزیت های کهن ضایعات

 • مشاوه تخصصی و رایگان
 • کارشناسی برآورد قیمت در محل
 • آماده شرکت در مزایده های کشور
 • پاسخ گویی 24 ساعته 
 • تسویه نقدی در محل
 • مناسب ترین قیمت

خریدار انواع ضایعات فلزی درتهران

ارتباط با ما

آدرس:
تهران, بزرگراه آیت الله سعیدی(چهاردانگه), خیابان باهنر پلاک 175

ساعات کاری:
7 روزه هفته شبانه روزی

شماره تماس:
02144971238
02144966286
02155270940

09123281057

سئو و بهینه سازی سایت توسط سئو تضمینی