خریدار ضایعات شیرآلات

خریدار ضایعات شیرآلات بهتر است موارد بسیاری را در نظر بگیرید تا برای خرید فروش ضایعات شیرآلات دچار مشکل نشوید. اول نکته مهمی که باید بدانید امکان خرید ضایعات شیرآلات تناژ بالا است در صورتی که مرکز خرید ضایعات شیرآلات این خدمات را به شما ارائه کنند می‌توانید با خیال راحت ضایعات خود را به فروش برسانید.

همچنین آگاهی داشتن نسبت به قیمت روز ضایعات شیرآلات از دیگر مواردی است که باید در نظر بگیرید. خرید ضایعات شیرآلات در محل مهم‌ترین عامل دیگری است که باید در نظر داشته باشید فروش در محل شما را از پرداخت سایر هزینه‌ها برای جا به جایی این ضایعات بی‌نیاز می‌کند.

بنگاه کهن ضایعات بهترین خریدار ضایعات در تهران

نحوه خرید ضایعات شیرآلات به چه صورت است؟

همانطور که گفتیم شیوه خرید ضایعات شیرآلات و افراد خریدار ضایعات شیرآلات از گذشته تا به امروز تفاوت‌ها بسیاری کرده است اما یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها مزایده فروش ضایعات شیرآلات است. مرکز خریدار به عنوان یکی از مراکز خرید و فروش ضایعات شیرآلات بدون برگزاری مزایده تمامی ضایعات شیرآلات شما را با بهترین و بالاترین قیمت خریداری می‌کند.

این مجموعه به عنوان خریدار شیرآلات ضایعات در تهران مشغول به فعالیت است و گزینه مناسبی برای خرید شیرآلات فرسوده شما است. کافی است با این مجموعه تماس بگیرید تا در کمترین زمان اقدام به خرید شیرآلات ضایعات شما کنند.

خرید و فروش ضایعات شیرآلات در مرکز خریدار

مرکز خریدار به عنوان مرکز خرید ضایعات شیرآلات در تهران مشغول به فعالیت است و می‌تواند گزینه مناسبی برای خرید ضایعات شیرآلات در محل باشد. این مجموعه تمامی ضایعات شیرآلات را به بالاترین قیمت و بدون برگزاری مزایده از شما خریداری می‌کند در نتیجه می‌توانید بار خرید و فروش ضایعات شیرآلات خود به این مجموعه مراجعه کنید تا در کمترین زمان ممکن ضایعات خود را به فروش برسانید. همچنین در این مجموعه از قیمت روز ضایعات شیرآلات استفاده می‌شود تا با بالاترین قیمت ضایعات شما را خریداری کند.

مزکر خریدار به عنوان خریدار ضایعات شیرآلات شناخته می‌شود اما این مجموعه در واقع خریدار هر چیزی است که شما قصد فروش آن را دارید. از جمله ضایعات فلزي، تایر فرسوده، شیرآلات فرسوده، لوازم یدکی، ضایعات غیر فلزی و … از جمله مواردی هستند که این مرکز از شما خریداری می‌کند.

قیمت خرید ضایعات شیرآلات

 

قیمت خرید ضایعات شیرآلات به عوامل بسیاری از جمله خرید ضایعات شیرآلات تناژ بالا بستگی دارد اما لازم است بدانید قیمت خرید ضایعات شیرآلات در مرکز خریدار به صورت قیمت روز ضایعات شیرآلات است پس نگرانی برای خرید با مبلغ بسیار کم و ناچیز نداشته باشید. برای آشنایی با خریدار ضایعات شیرآلات این مرکز می‌توانید از سایت این مجموعه بازدید کنید.

خریدار ضایعات شیرآلات با بالاترین قیمت

احتمالا بارها قصد فروش ضایعات خود را داشته‌اید اما هر بار با کمترین قیمت مواجه شده‌اید. خریدار یکی از بهترین گزینه‌‌ها به عنوان خریدار ضایعات شیرآلات است که به شما کمک می‌کند ضایعات شیرآلات را با بهترین و بالاترین قیمت به فروش برسانید.

تا چند سال قبل اگر قصد فروش داشتید باید منتظر صدایی از کوچه و خیابان می‌شدید اما با پیشرفت تکنولوژی خرید ضایعات شیرآلات نیز تغییرات بسیاری کرده است. برای این کار به راحتی می‌توانید به مرکز خرید ضایعات شیرآلات مراجعه کنید و منتظر باشید تا به محل شما مراجعه کنند. خریدار به شما در فروش ضایعات با بهترین قیمت کمک می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه خواندن این مقاله را از دست ندهید.

بنگاه کهن ضایعات به عنوان خریدار ضایعات شیرآلات با هدف یک‌پارچه کردن مراکز ضایعاتی و خرید ضایعات شیرآلات و سایر ضایعات از سازمان‌ها و ادارات قصد دارد یک فضای کار برای جوانان ایجاد کنند. این مجموعه به شما کمک می‌کند تا با بهترین قیمت ضایعات خود را به فروش برسانید.

ضایعات برنج

ضایعات برنج : ضایعات برنج از جمع آوری وسایل از کار افتاده، تولید شده از فلز برنج بدست می‌آید. ضایعات برنج جزو ضایعات فلزی محسوب شده و نوعی فلز قلمداد می‌شود. اما در ابتدا باید بدانیم که فلز برنج چیست و چگونه بدست می‌آید؟ برنج آلیاژی است از ترکیب مس و روی که مقدار فلز روی در آن از 10 تا 45 درصد تغییر می‌کند. کار کردن با فلز برنج خیلی راحت‌تر از مس است چون زودتر ذوب شده و قابلیت ریخته گری و قالب گیری دارد. در ترکیب برنج گذشته از مس و روی عناصر دیگری همچون، سرب، آهن، منگنز، قلع، و دیگر فلزات وجود دارند، اما مقادیر آن‌ها از یک تا دو درصد بیشتر نمی‌شود. هرچه میزان روی به مس در آلیاژ برنج افزایش یابد، سختی و استحکام آلیاژ برنج افزایش یافته و رنگ آن از قرمز به زرد کم رنگ تغییر می‌کند، همچنین برعکس آن هرچه میزان مس نسبت به روی در آلیاژ برنج افزایش یابد رنگ آن از طلایی به صورتی و قرمز تغییر می‌کند. رنگ اصلی آلیاژ برنج زرد طلایی است. همچنين با افزودن مقدار بیشتر از دو درصد از عناصری مانند ،آهن، منگنز، قلع و غیره به آلیاژ برنج در خواص مکانیکی برنج تغییراتی بوجود آمده که آن را برنج مخصوص می‌نامند. از آلیاژ برنج در تولید قطعاتی مانند، پیچ و مهره، قطعات رشته‌ای، ترمینال‌ها، شیر آلات برنجی، انژکتورها، اتصالات لوله آب برنجی، قاشق، سماور،کتری،قوری و وسایل تزئینی و غیره استفاده می‌شود. تمامی اقلام ذکر شده پس از پایان دوره کارکرد مفید خود فرسوده شده و ضایعات برنج را تشکیل می‌دهند.

آشنایی با ضایعات برنجی

آشنایی با ضایعات برنجی :   خرید ضایعات برنج در تهران با قیمت بیشتری نسبت به شهرستان‌ها خریداری می‌شود. به خاطر وجود کارخانجات بازیافت ضایعات برنج در تهران و ارسال ضایعات توسط ماشین‌های حمل بار به تهران، خرید ضایعات برنج تهران با قیمت بیشتری صورت می‌گیرد. خریدار ضایعات برنج در شهرستان‌ها بعد از جمع آوری و تفکیک ضایعات برنج از دیگر ضایعات، ضایعات برنج حاصله را توسط ماشین‌های حمل بار و با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل به خریداران عمده ضایعات برنج در تهران و دیگر نقاط ارسال می‌کنند. خرید و فروش ضایعات برنج نیز همچون دیگر ضایعات فلزی بر حسب کیلوگرم محاسبه شده و انجام می‌گیرد.

.

فلز مس به علت داشتن خواص فوق‌العاده و بسیار از محبوب‌ترین و گران قیمت‌ترین فلز های مصرفی می‌باشد، و ضایعات آن نیز با قیمت بالایی خریداری می‌شود. ضایعات برنج نیز به علت دارا بودن مس در ترکیب خود با قیمت نسبتن بالایی خرید و فروش می‌شود. خرید ضایعات برنج توسط خریداران خرده فروش در سطح شهر و از اماکن عمومی جمع آوری شده و پس از آن به خریداران عمده فروخته می‌شود. هنگام فروش ضایعات برنج خود قبل از فروش آن‌ها را تمیز و از ضایعات دیگر تفکیک کنید، تا هنگام فروش به قیمت اصلی و مناسب بفروشید. در صورت وجود هرگونه ناخالصی و ضایعات دیگر و یا رسوبات، ضایعات برنج شما را با قیمت کمتری خریداری می‌کنند، و شما دچار ضرر و زیان می‌شوید. زیرا خریداران عمده ضایعات برنج در هنگام خرید به خالص بودن ضایعات توجه داشته و بر عدم وجود ناخالصی‌ها تأکید می‌کنند.

بهترین خریدار ضایعات برنجی

بهترین خریدار ضایعات برنجی : فروش ضایعات برنج به صورت عمده و خرده صورت می‌گیرد. فروش ضایعات برنج توسط اشخاص عادی به صورت خرده بوده و در مرحله بعد فروش به صورت عمده توسط فروشندگان انجام می‌شود. فروش ضایعات برنج که متشکل از، شیرآلات خانگی و صنعتی، وسایل تزئینی، اتصالات لوله آب برنجی، انژکتورها و غیره می‌باشد، بعد از تفکیک از دیگر ضایعات مانند، آهن، پلاستیک، شیشه، چوب و غیره به صورت خالص در آمده و تحویل خریداران ضایعات برنج می‌شود. فروش ضایعات برنج به صورت کیلویی محاسبه شده و در ازای هر کیلو برنج خالص مبلغ معینی پرداخت می‌شود.

ما ضایعات برنج شما را به بالاترین قیمت خریداری میکنیم و شما سود بالایی را به دست می آورید کافی است فقط با شماره داخل سایت تماس بگیرید و از شرایط ما باخبر شوید

ضایعات آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم : بازیافت ضایعات آلومینیوم یک فرآیندی است که در طی آن تمامی را می‌توان در محصولات جدیدی آن را استفاده کرد به این فرآیند استفاده از مینیوم در صنایع جدید بازیافت آلومینیوم می گویند.
تمامی ضایعات آلومینیوم پس از اینکه بازیافت شد پی دستگاه‌های بسیار قدرتمند و قوی برای ذوب اقدام می شود و عملیات ذوب روی ضایعات آلومینیومی صورت گرفته و آلومینیوم ها کاملاً ذوب شده و پس از آن به مواد خام آلومینیوم و آلیاژهای آلومینیومی تبدیل می‌شود و پس از آن در صنایع استفاده میشود

روزانه و سالیانه ملیونها چون آلومینیوم به عنوان ضایعات تبدیل می‌شود و اگر جلوی بازیافت ضایعات آلومینیومی گرفته شود آسیب دیده و خطرات جبران ناپذیری را برای محیط زیست به همراه دارد و آسیب‌های خیلی جدی را به طبیعت وارد می‌کند.
ضایعات آلومینیوم بازیافت می‌شود دستگاه‌های بسیار قدرتمند تمامی آلومینیوم حاضر شده و به مواد اولیه و آلیاژهای آلومینیومی تبدیل می‌شود و آلیاژها را می توان دوباره در صنایع مختلفی که مرتبط با آلومینیوم است آن را به کار گرفت و کالای جدید را تولید کرد و این موضوع به اقتصاد ملی کمک بسیار زیادی خواهد کرد و همچنین باعث جلوگیری از آسیب زدن به محیط زیست می‌شود.
زمانی که ضایعات آلومینیوم خریداری شده در کارخانه‌ها بازیافت می‌شوند و به آلیاژهای آلومینیومی زنبیل می‌شود بسیار زیاد می توان کارهای مختلفی را انجام داد که به تولید ملی و صنایع داخلی کمک می‌کرده و همچنین هزینه‌های بسیار زیاد استخراج آلومینیوم پس انداز می شود.

با تجربه ترین خریدار ضایعات

با تجربه ترین خریدار ضایعات : در بازار پر رقابت خرید و فروش ضایعات آتا آلومینیوم یکی دیگر از فلزاتی است که از طرفداران بسیار زیادی برخوردار بوده و این فلز گران‌بها یعنی آلمینیوم توانسته است فروش بالایی را در بازار به خودش اختصاص دهد از آن یکی از فلزات ارزشمند و گرانبها می باشد بحث خرید و فروش آلومینیوم در بازار ضایعات بسیار داغ بوده و همچنین افراد شرکتها و سازمانها و کسب و کارهای بسیار زیادی وجود دارند که فعالیت های تولیدی آنها آلومینیوم است شرکت آنها بسیاری از آلومینیوم های مصرفی به عنوان ضایعه مورد بی ام و به عنوان ضایعات آلومینیوم و در این میان بسیاری از این افراد قصد دارند تا ضایعات آلومینیوم خودشان را بتوانند با قیمت بسیار مناسب و قیمت بسیار به خریدار ضایعات آلومینیوم که قیمت بسیار خوب را به آنها پیشنهاد می‌دهد به فروش برسانند امروزه با توجه به حجم بسیار بالای تولیدات بسیار زیادی ضایعات آلومینیوم تولید می شود.

اگر فروشنده تجربه کافی نداشته باشد ممکن است که ضرر بسیاری به خود بزند اما  ما شما را به بهترین نحو راهنما میکنیم تا با اطمینام کافی سود بسیاری به دست آورید

بهترین خریدار ضایعات آلومینیوم

بهترین خریدار ضایعات آلومینیوم : شرکت ها و افرادی که خریدار ضایعات آلومینیوم در تهران هستند و پایین ترین ضایعات آلومینیوم بین شرکت های فروشنده پیشنهاد می کنند شرکت های ناموفق و دلالی هستند که قصد دارند فقط سود بسیار بالا را از خرید ضایعات آلومینیوم دریافت کنند در صورتی که از نظر بازار اصلا به صرفه نبوده بلکه به ضرر فروشندگان تمام می شود اگر شما هم از این موضوع رنج می برید و دوست دارید بهترین خریدار ضایعات آلومینیوم را در کشور و در استان تهران پیدا کنید تا بتوانید بهترین قرارداد خرید و فروش ضایعات آلومینیوم را به او پیشنهاد دهید کافی است شرکت ما قصد دارد به نحوه احسنت به شما کمک کند تا با اطلاعات کافی ضایعات خود را به فروش برسانید کافی است که با شماره داخل سایت تماس بگیرید

آشنایی با انواع ضایعات آلومینیوم

آشنایی با انواع ضایعات آلومینیوم : شرکت ها کسب و کارها کارخانه‌ها و کارگاه‌های بسیار بزرگی در تهران و در کل ایران وجود دارند که فعالیت آنها با آلومینیوم بوده و در عملیات کاری آنها ضایعات بسیار زیادی از آلومینیوم به دست می‌آید که برای فروش آنها کسب درآمد و سودآوری دارند همچنین در بحث بازار پررقابت خرید و فروش ضایعات آلومینیوم شرکت موفق می‌شود که قیمت بالا و قیمت بهروزی را بابت خرید ضایعات آلومینیوم به فروشنده ها پیشنهاد می‌دهد در این میان افرادی که باعث می‌شوند قیمت ضایعات آلومینیوم روز به روز کاهش پیدا کند افراد سودجو و افراد دلال بازار ضایعات آلومینیوم هستند که هر روز قیمت ها را دستکاری کرده و سعی دارند تا قیمت‌ها را بشکنند

اگر قصد فروش ضایعات آلومینیوم را دارید با ما تماس‌بگیرید تا با بهترین قیمت آن را از شما خریداری کنیم

ضایعات مس

ضایعات مس : ضایعات مس و آلیاژ مس به بازیافت اقتصادی هر نوع محصولات اضافی بستگی دارد. مرحله فرآیند که از فرآیندهای تولید ناشی می‌شود ذخیره می‌شود و برای بازیافت به منظور پایین نگه داشتن هزینه محصول نهایی مبادله می‌شود. به طور متوسط حدود ۴۰ % از کل تولید از فلز بازیافت شده بدست می‌آید. برای تعداد کمی از محصولات، ۹۰ % بیشتر است.
بازیافت ضایعات مس نسبتا ارزان است، زیرا به توان کم، همراه با کم‌ترین تلفات نیاز دارد. بازیافت ضایعات مس و آلیاژهای آن نقش مهمی در اقتصاد تولید ایفا می‌کنند که از ابتدای صنعت مس انجام شده‌است. اگر یک آلیاژ با استفاده از مواد بازیافتی ساخته شود، هزینه مواد خام می‌تواند به طور قابل‌توجهی کاهش یابد.

یکی از فلزات بسیار ارزشمندی که قیمت آن در قیاس با تمامی فلزات بالاتر است فلز مس می‌باشد این فلز از لحاظ اقتصادی قیمت بسیار بالایی دارد. زیاله های مسی انواع گوناگونی را به خود اختصاص می‌دهند که در ادامه برخی از آن‌ها ذکر شده است:

 • ضایعات مس و ظروف مسی
 • ضایعات مس و کابل مفتولی
 • ضایعات ورق ضخیم مس

درصورتی‌که هر نوع از ضایعات مس را برخوردار هستید و قصد دارید تا ضایعات مس خود را به فروش برسانید ما تمامی ضایعات مس را با قیمت بسیار مناسب از شما خریداری کرده و بعد از خرید ضایعات شما آن‌ها را به کارخانه‌ها ذوب مس منتقل نموده و پس از طی ذوب مس و فرایندهای ذوب، آن را به مواد اولیه مسی تبدیل نموده و مجدد آن را در صنایع گوناگون استفاده می‌کنیم.

افراد و شرکت‌های بسیار زیادی هستند که ضایعات مس فراوانی را در راستای فعالیت‌های خود تولید می‌کنند ولی شوربختانه بسیاری از خریداران ضایعات مس را با قیمت بسیار کمی از شما خریداری می‌نمایند که اصلا به صرفه نیست و از لحاظ حقوقی این کار کاملا غیرقانونی است. به‌عبارت‌دیگر ضایعات مس  را از شما با قیمت بسیار ارزان‌تر از قیمت مصوب خریداری کرده که از لحاظ مالی برای شما اصلاً به صرفه نبوده و حتی مشکلات مالی را برای شما به همراه خواهد داشت.

ولی ما با مجموعه تخصصی خودمان ضایعات مس را با قیمت بسیار بالاتر از شرکت های مشابه از شما خریداری کرده و آن را با قیمتی باورنکردنی از شما می‌خریم و آن را پس از تهیه و خرید به کارخانه‌های معتبر جهت فرآوری منتقل می‌کنیم تا فرایند ذوب روی ضایعات مس انجام شود و پس از آن ضایعات  را در طی فرآیندهای گوناگون بازسازی کرده و آن را در خدمت به کار می‌بریم

خرید ضایعات مس

خرید ضایعات مس :مس یکی از ارزشمندترین فلزات موجود در زمان جمع‌آوری زباله و بازیافت ضایعات مس می‌باشد. با یک زندگی قابل بازیافت بی‌نهایت، مس در موتورهای، کامپیوترها، ساخت‌وساز، ماشین‌آلات صنعتی و چیزهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چه شما یک جمع‌کننده یا فروشنده ضایعات آهن در حوزه کاری، نیمه وقت و یا حرفه‌ای هستید، ضایعات مس یک روش قابل‌اعتماد برای منبع یابی کیفیت مس است که عالی به نظر میرسد.با این حال، قیمت‌هایی که خریداران می‌توانند به مقدار زیادی از ضایعات مس را به دست آورند بستگی دارد. قیمت مس و ضایعات آن بسته به آن دارد دقیقا بدانیم چه چیزی درجه مس را از هم متمایز می‌کند، همچنین کدام یک از آن‌ها بهترین ارزش را برای ضایعات مس ارائه میدهند.

انواع ضایعات مسی

انواع ضایعات مس :همان طور که ذکر شد وسایل مسی موجود در منزل ممکن است متفاوت باشند و در نتیجه ضایعات حاصل از آن ها نیز متفاوت اند. جالب است بدانید که قیمت انواع ضایعات مس نیز باهم متفاوت است. این تفاوت قیمت به دلیل تفاوت در ارزش آن ها می باشد. در ادامه ی مطلب به بیان انواع ضایعات مس پرداخته می شود:

 • ضایعات سیم ها و کابل های بدون روکش

یکی از مهم ترین کاربرد های مس استفاده از آن در سیم ها می باشد. علت این موضوع، رسانایی الکتریکی بالای فلز مس است. این رسانایی تا حدی است که می توان در لیست رساناترین فلزات در زمینه ی الکتریسیته بعد از نقره، جایگاه دوم را به مس داد. علاوه بر رسانایی بالای آن، نمی شود خاصیت چکش خوار بودن و شکل پذیری زیاد آن را بی اهمیت دانست. این خاصیت موجب می گردد تا بتوان فلز مس را به شکل های مختلفی از جمله رشته های نازک و طویل درآورد. ضایعات مسی در دسته ی سیم ها به طور کلی به کابل قرمز، کابل مشکلی، سیم های افشان و تسمه های مسی تقسیم می گردند

ما ضایعات مس شما را به بالاترین قیمت خریداری میکنیم در صورت تمایل با شماره داخل سایت تماس بگیرید

ضایعات خودرو

ضایعات خودرو : ابتدا باید با ضایعات اشنا شوید به هر وسیله ای که از آن به اندازه ی کافی استفاده شده باشد و دیگر قابل استفاده نباشد ضایعات می گویند. مانند ضایعات خودروها ، برخی از لوازم خانگی و بسیاری از مصالح یکبار مصرف و مصالح ساختمانی و این ها همه و همه ضایعاتی هستند که قابل بازیافت هستند و ارزش پولی قابل توجهی دارند. به طور کلی ضایعات  به سه دسته تقسیم می شوند

 1. ضایعات فلزی
 2. ضایعات غیر فلزی
 3. ضایعات الکترونیکی

ضایعات خودرو به دسته های متفاوتی تقسیم میشود و قسمت های مختلفی برای ضایعات وجود دارد به عنوان مثال:

 • لاستیک ماشین
 • صندلی ماشین
 • قطعات خودرو
 • ضایعات پلاستیکی خودرو
 • ضایعات غیر فلزی
 • ضایعات الکترونیکی

ضایعات لاستیک خودرو

ضایعات لاستیک خودرو : لاستیک ها دارای اجزای قابل بازیافت هستند که می توان از آنها برای ساخت طیف وسیعی از مواد استفاده کرد. بنابراین اجزای ارزشمند این لاستیک ها جدا شده و به مواد کاربردی تبدیل می شوند. در مراکز بازیافت این لاستیک ها به طور استاندارد بدون تولید دود و آلودگی محیط می سوزند و مواد قابل بازیافت آنها جدا می شود.

ضایعات صندلی خودرو

ضایعات صندلی خودرو : در ساخت صندلی از مواد مختلفی استفاده شده است که هر کدام مقادیر متفاوتی از مصالح ارزشمند دارند. بنابراین ، این مواد قابل بازیافت هستند و می توان از آنها برای تولید مواد اولیه کارخانه ها استفاده کرد.

ضایعات قطعات خودرو

ضایعات قطعات خودرو :ضایعات قطعات خودرو از آن دسته ضایعات است که خرید و فروش آن زیاد انجام می شود. قطعات خودرو مانند موتورها ، گیربکس ها ، دینام ها ، لاستیک ها و سایر قطعاتی که آسیب دیده اند و دیگر قابل استفاده نیستند را می توان در این به مجموعه های خرید ضایعات فروخت و سود زیادی کسب کرد.

ضایعات پلاستیکی خودرو

ضایعات پلاستیکی خودرو : پلاستیک های در خودرو ها استفاده میشود که قابل بازیافت هستند و خودرو های فرسوده را میتوان این پلاستیک را جدا کرد و بازیافت کرد و سود بسیاری کسب کرد

ضایعات غیر فلزی خودرو

ضایعات غیر فلزی خودرو : در ساخت خودرو از قطعات غیر فلزی زیادی استفاده شده است. مراکز زیادی هستند که کارشان خرید فروش انواع ضایعات خودرو از جمله قطعات غیر فلزی خودرو ها می باشد. در خودرو از قطعاتی مانند چرخ ماشین ، شیشه های ماشین ، روغن و فیلتر روغن ، داشبورد ، چراغ ها و سپرها استفاده شده است که این قطعات غیر فلزی هستند و شما با فروش آن ها می توانید سود زیادی کسب کنید

ضایعات الکترونیکی خودرو

ضایعات الکترونیکی خودرو : ضایعات الکترونیکی مجموعه ای از قطعات الکترونیکی است که یا از کار افتاده یا آسیب دیده اند. همانطور که می دانید عمر قطعات الکترونیکی معمولاً بسیار کوتاه است و البته تعداد ضایعات الکترونیکی بسیار زیاد است. علاوه بر این ، بسیاری از دستگاه های الکترونیکی اغلب بعد از خرابی یک قطعه الکترونیکی عملاً بی فایده و خراب می شوند و بسیاری از آنها را نمی توان تعمیر کرد و نیاز به جایگزینی دارد. قطعات الکترونیکی به دلیل وجود فلزات گرانبها در آن ها دارای ارزش بالایی هستند. این ضایعات الکترونیکی خودرو شامل باتری ، سیستم صوتی و تصویری ، سیستم قدرت خودرو ، تجهیزات اندازه گیری و کالیبراسیون خودرو ، سیستم روشنایی ، سنسور ، سیستم استارت خودرو ، کلیدها و کلیدهای برقی ، سیم ها می شوند

قیمت قطعات خودرو

قیمت قطعات خودرو : ضایعات خودرو نیز مانند بقیه ی ضایعات می باشد و می توان با فروش آن سود زیادی کسب کند. قیمت ضایعات خودرو نیز مانند دیگر ضایعات بر اساس قیمت ارز روز به روز تغییر می کند. از این رو نمی توان قیمت دقیقی برای آن مشخص کرد. همچنین بستگی دارد که شما می خواهید کدوم یک از قطعات خودروی خود را به فروش بگذارید چون هر قطعه بر اساس نوع کاربرد و مزایا دارای قیمت های متفاوت می باشد.

ضایعات خودرو دارای مقدار زیادی آهن که در بدنه ی آن استفاده شده می باشد. با بازیافت این مقدار آهن می توان کلی وسایل و قطعات آهنی ساخت و در مصرف منابع طبیعی صرف جویی کرد. همچنین علاوه بر آهن ضایعات خودرو دارای کلی مواد دیگه مانند آهن هستند که هم خوب به فروش می رسند و هم در حفظ منابع طبیعی کمک زیادی می کنند.

بازیافت قطعات خودرو

بازیافت قطعات خودرو : استفاده از قطعات مختلف ماشین مانند بالابر غلتکی و دیگر ماشینهای فرسوده در بازیافت و بازگرداندن آنها به صنعت در سراسر جهان مورد توجه است. به عنوان مثال ، در ایالات متحده بیش از ۱۴۰،۰۰۰ نفر در بیش از ۹۰۰۰ مرکز بازیافت خودروهای کارکرده و کار می کنند. همچنین جالب است بدانید که صنعت بازیافت خودرو یکی از بزرگترین صنایع در ایالت آمریکا است. این صنعت اخیراً به شانزدهمین صنعت بزرگ کشور تبدیل شده است. سهمیه صنعت بازیافت سالانه ۲۵ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی برآورد شده است. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند ادعا می کنند که توانسته اند ۷۵ درصد وزن خودرو را بازیافت کرده و از آن در تولید قطعات جدید یا صنایع دیگر به عنوان مواد اولیه سایر صنایع استفاده کنند. این درصد بسیار قابل توجه است و گامی مهم برای حفظ محیط زیست و تولید مواد اولیه بدون نیاز به اکتشاف در طبیعت است. بدنه ، موتور و باتری ، چرخ ها ، صندلی ها و فرمان این سیستم ها به طور کامل بازیافت می شوند.

نیکل ضایعاتی چیست؟

نیکل ضایعاتی چیست : نیکل یکی از فلزات جدول تناوبی است که برای اولین بار در سال 1751 توسط یک دانشمند سوئدی، کشف شد. عدد اتمی آن 28 و در گروه هفتم و دوره چهارم قرار دارد. این فلز از کانی های همچون پیروتیت، پنتلاندیت و گارنییریت به دست می آید. در ساختار شهاب سنگ ها، مقدار زیادی از این فلز یافت می شود. در این مطلب قیمت نیکل ضایعاتی، مورد بحث قرار می گیرد.

ویژگی های نیکل چیست؟

ویژگی های نیکل چیست؟در رابطه با ویژگی های فلز نیکل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این فلز دارای ظرفیت های 2 و 4 بوده و برای آن پنج ایزوتوپ پایدار شناخته شده است. همچنین نیکل از مقاومت بالا برخوردار می باشد. چکش خواری نیز از دیگر ویژگی هایی است که باید به آن اشاره کرد. این ویژگی، سبب می شود که کاربرد آن برای اهداف مختلف افزایش یابد که در ادامه بیشتر در رابطه با آن بحث خواهد شد.

نیکل، فلزی براق می باشد و به رنگ سفید و نقره ای دیده می شود. ساختار بلوری و مکعبی شکل هم دارد.

فلز مذکور می تواند به عنوان هادی جریان برق نیز مورد استفاده قرار گیرد. سختی و انعطاف پذیری نیز به این فلز نسبت داده می شود. میل ترکیبی بالایی با گوگرد و آرسنیک دارد. عدم اکسیده شدن را هم باید به این ویژگی ها افزود.

آشنایی با کاربرد های نیکل

آشنایی با کاربرد های نیکل  ؛نیکل، کاربرد های فراوانی در صنایع مختلف دارد. صنعت فولاد از این فلز استفاده زیادی می کند. در واقع این فلز برای تولید فولاد های آستنیتی ضد زنگ به کار می رود. تولید باتری های قابل شارژ هم به کمک آن انجام می شود. در ضرب سکه کارایی بسیار بالایی دارد. صنعت ریخته گری از دیگر صنایعی است که از نیکل استفاده می کند. کاتالیست های هم به این فلز نیاز دارند. انواع ورق های زرهی را به کمک آن می سازند.

درب های ضد سرقت که به عنوان تکنولوژی های روز دنیا مورد استقبال قرار گرفته اند از فلز نیکل ساخته می شوند. نیکل در تولید آلیاژ آلنیکو به کار رفته که این آلیاژ در آهن ربا کارایی دارد.

علاوه بر این نیکل در ترکیب با مس آلیاژی به نام مونل می سازد که نسبت به خوردگی، خیلی مقاوم است. از این رو در ساخت پروانه کشتی و همچنین لوله کشی های صنایع مختلف که با مواد شیمیایی و صنعتی متعدد سر و کار دارند، مصرف می گردد.

از دیگر کاربرد های فلز نیکل، ساخت لوازم آشپزخانه می باشد. این فلز پر کاربرد و مقاوم را در سیم های هوشمندی که در ربات ها دیده می شود نیز به کار می برند. بوته های آزمایشگاه های شیمیایی نیز از این جنس ساخته می شوند. یکی دیگر از مواردی در می توان نام برد، ساخت انواع لوله های نیکلی می باشد. شوری که از مهمترین تنش ها برای محصولات کشاورزی شناخته می شود را با بهره گیری از نیکل می توان کنترل کرد.

شیشه های سبز رنگ نیز به نیکل نیاز دارند. اصولا برای محافظت از فلز های مختلف پوششی از نیکل روی آنها کشیده می شود. چقرمگی مناسبی در دمای پایین از خود نشان می دهد.

نیکل در اقتصاد

نیکل در اقتصاد همانند بسیاری از فلزات ارزشمند، قابلیت بازیافت و برگشت مجدد به چرخه تولید را دارد. از آنجایی که قیمت نیکل ضایعاتی در مقایسه با مواد اولیه، پایین تر می باشد، تمایل برای خرید و فروش آن بالا است. از طرفی به خاطر مقاومت خوب نیکل، ممکن است حتی نوع ضایعاتی آن به صورت مستقیم مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از آنها در کارخانه های بازیافت استخراج سنگ های معدنی را به حداقل می رساند و این امر صرفه جویی اقتصادی زیادی را به ویژه در بحث انرژی به دنبال خواهد داشت.

بازیافت ضایعات ساختمانی

بازیافت ضایعات ساختمانی :ضایعات تخریب ساختمانی دورریزهایی حال از تخریب اماکن، ساخت‌ و ساز، نوسازی، تعمیرات، گودبرداری و حفاری هستند که همه ما آنها را در نقاط مختلف شهر می بینیم. ضایعات تخریب ساختمانی اگرچه طلای کثیف نامیده می شوند ولی یکی از آلاینده های مهم زیست محیطی در سراسر جهان هستند.اهمیت ضایعات تخریب ساختمانی به عنوان یک منبع ارزشمند کارشناسان صنعت ساختمان و فعالان این حوزه  را بر آن داشت تا راهی برای استفاده مجدد و بازیافت این نخاله ها بیابند.

از نظر آماری حجم نخاله‌ های ساختمانی حدود ۱۳ تا ۲۹ درصد کل زباله های دنیا را تشکیل می دهد که آمار بالایی محسوب می‌ شود. علاوه بر این آمار منتشر شده نشان داده است ضایعات تخریب ساختمان ها حدود ۲۳ تا ۳۳ درصد کل زباله‌ های خشک شهری را تشکیل می دهد که با بازیافت آنها می توان مقدار زیادی از زباله های شهری را کاهش داد.

علل بازیافت ضایعات تخریب ساختمانی

علل بازیافت ضایعات تخریب ساختمانی :حجم بالای نخاله‌ های تولید شده در شهرها و اشغال فضای زیاد برای دور ریختن آنها و همچنین افزایش تصاعدی هزینه‌ ها و انرژی مصرف شده برای تولید مجدد آنها از مهم‌ ترین دلایلی است که لزوم بازیافت این نخاله ها را نشان می دهد . علاوه براین آسیب جبران ناپذیر این زباله ها به محیط زیست و بد نما کردن مناظر شهری دلیل دیگری است که هر کسی را به فکر استفاده مجدد از این ضایعات می اندازد.

بر همین اساس برخی افراد با عنوان خریدار ضایعات تخریب ساختمانی شروع به فعالیت در این زمینه کرده اند و این نخاله ها را از محل تخریب و ساخت و ساز بطور مستقیم خریداری می کنند تا هزینه جابجایی آنها را کاهش دهند.

طبقه بندی ضایعات ساختمانی

طبقه بندی ضایعات ساختمانی  :نخاله‌ های ساختمانی برحسب نوع سازه ، تخریب یا ساخت و ساز ، انواع مختلفی دارند که می توان آنها را به صورت زیر طبقه‌ بندی کرد:

 • بتن، شیشه، فلزات آهنی، فلزات غیر آهنی، آجر و کاشی، مواد قیری، ضایعات گچ و متفرقه.
 • عایق، میخ، سیم برق، میلگرد ، کنده درختان و قلوه سنگ‌ ها به عنوان ضایعات حاصل از آماده‌ سازی پروژه ساخت و ساز
 • آجر، بتن ، سنگ ساختمانی ، قطعات گچی، چوب، پلاستيک و فلزات.
 • خاک، شیشه، گچ ، سرامیک، سیمان ، قیرگونی

مدیریت بازیافت ضایعات ساختمانی

مدیریت بازیافت ضایعات ساختمانی :در حال حاضر، برای مدیریت این ضایعات، حداقل از سه روش انباشت، دفن و بازیافت استفاده می‌ شود. روش‌ های قدیمی انباشت و دفن، مشکلاتی مانند محل دفن و مسائل زیست‌ محیطی را به همراه دارد اما روش سوم یعنی بازیافت، بدون آسیب‌ رسانی به محیط زیست، سه اتفاق مثبت را موجب می‌ شود:

 • اول اینکه نخاله‌ های ساختمانی به خوبی مدیریت می‌ شود.
 • دوم اینکه استفاده مجدد از نخاله‌ ها امکان‌ پذیر است.
 • سوم اینکه با حفظ منابع اولیه مرتبط با مصالح ساختمانی، اشتغال‌ زایی و ارزآوری رونق می‌ یابد.

کاربرد بازیافت ضایعات تخریب ساختمانی

کاربرد بازیافت ضایعات تخریب ساختمانی :یک مطالعه در آمریکا نشان می‌ دهد استفاده از مصالح بازیافتی در ساختمان‌ های فلزی به کاهش 74 درصدی مصرف انرژی، کاهش 90 درصدی مصرف مصالح، کاهش 40 درصدی مصرف آب در فرایند ساخت و کاهش 97 درصدی مواد معدنی منجر می‌ شود. از این‌ رو، بازیافت نخاله‌ های ساختمانی در بسیاری از کشورهای پیشرفته به دلیل مسائل زیست‌ محیطی مانند کمبود منابع، کمبود محل دفن و آلودگی، مورد توجه ویژه است.

همچنین کاربرد نخاله‌ های ساختمانی بازیافت‌ شده در کشورهای مختلف، متفاوت است اما در مجموع رایج‌ ترین کاربردهای نخاله‌ های ساختمانی را می‌ توان در موارد زیر برشمرد:

 • تهیه بتن
 • محوطه‌ سازی
 • راه‌ سازی
 • زیر سازی راه‌ ها
 • طراحی پارک‌ ها

تنوع در نوع نخاله های ساختمانی، به کاربرد آنها نیز تنوع زیادی بخشیده است. مواد فلزی از جمله تیر آهن را در صورتی که دچار زنگ زدگی نشده باشند و از سایز و ابعاد مناسب برخوردار باشند، می توان برای ساخت و ساز در سایر ساختمان ها مورد استفاده قرار داد. البته در صورتی که قابلیت کاربرد مستقیم را نداشته باشد، برای ذوب و بازیافت به کارخانجات مرتبط ارسال می شود و به عبارتی ماده اولیه مورد نیز برای ساخت محصولات مختلف آهنی را فراهم می کند.

درب و پنجره های حاصل از تخریب هم به همین ترتیب مورد استفاده قرار می گیرند. نخاله های غیر فلزی را می توان توسط بازیافت دوباره فرآوری نمود و به کار برد. به این ترتیب به استخراج منابع معدنی کمتری برای تولید مصالح ساختمانی نیاز خواهیم داشت.

کاربرد ضایعات الکترونیکی و ساختمانی در صنعت

کاربرد ضایعات الکترونیکی و ساختمانی در صنعت:سیلیکون، پلاستیک و دیگر فلزات از جمله مواد تشکیل دهنده محصولات برقی محسوب می شود. از آنجایی که این ترکیبات از جنس های مختلفی هستند، جدا کردنشان به راحتی انجام نمی گیرد.

پژوهشگران و محققان استرالیایی با خرد کردن شیشه و پلاستیک نمایشگرهای رایانه ای، پودر کردن و گرما دادن به آن تا دمای 1500 درجه سانتیگراد به ترکیبی دست یافتند که از آن ها در جهت ساخت روکش مقاوم سیم و کابل استفاده می شود. در مرحله بعد با ترکیب ماده حاصله با مواد مورد استفاده در تولید مدارهای الکترونیکی و مسی و با گرم نمودن این مواد تا دمای 1000 درجه سانتیگراد، روکشی منعطف و مقاوم تولید می شود.بررسی های  آزمایشگاهی صورت گرفته نشان می دهد ترکیب حاصله تا 125 درصد مقاومت فولاد را افزایش می دهد.

مزایای استفاده از این روکش عبارت است از:

 • عمر بالا
 • کامل به فولاد می چسبد

استفاده از ضایعات ساختمانی برای سازه های جاده ای

استفاده از ضایعات ساختمانی برای سازه های جاده ای :  میتوان با استفاده از ضایعات ساختمانی و لاستیک های فرسوده و بازیافتی موادی برای ساخت و سازهای جاده ای ابداع نمایند. ترکیب حاصله از مواد بازیافتی، استحکام و مقاومت و انعطاف پذیری مورد نیاز برای تحمل وزن ماشین آلات مختلف را دارا می باشد.

RCAنامی است که به ماده ای که از تجزیه و فراوری مجدد ضایعات ساختمانی حاصل می شود، می گویند. RCA در ترکیب با دیگر مواد اولیه مورد استفاده در ساخت و ساز می تواند اثر آلودگی بر بر محیط زیست را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

محققان با آزمایش ترکیبات مختلف با RCA به بررسی عملکرد ماده فراوری شده پرداختند و به این نتیجه رسیدند که لاستیک ضایعاتی حاصل از تایر فرسوده می تواند از جمله مواد اولیه مورد استفاده در ساخت ترکیب مذور باشد به نحوی که تمام خواص مدنظر را حفظ کند. آن ها توسط دستگاه خاصی قدرت انعطاف، انسجام و مقاومت این ماده را مورد بررسی و آزمایش قرار دادند.

انواع ضایعات ساختمانی

انواع ضایعان صنعتی :

نوعی از ضایعات ساختمانی مانند آجرها و بلوک های شکسته باید انتقال و یا دفع شوند. اما انواع ضایعات ساختمانی دیگر هم وجود دارد که می توان آن ها را به راحتی بازیافت کرد. از جمله ضایعات استیل، آهنی، مسی، آلومینیومی و چدن اشاره کرد که قابلیت استفاده دوباره در تولید فلزات جدید را دارند.

حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد از همه مصالح مورد استفاده در ساختمان ها ضایعات غیر فلزی مانند آجر هستند. برخی از پسماند ها نیز قابل بازیافت هستند مانند : قراضه آهن، مس، آلومینیوم و چدن… همین امر سبب می شود بسیاری از شرکت ها به خرید انواع ضایعات علاقه پیدا کرده و تمایل بیشتری از خود نشان دهند .

از مهم ترین پسماند های باقی مانده از ساختمان سازی را می توان به پسماند ها و ضایعات استیل و آهن اشاره کرد. می توان با فروش این ضایعات آهنی بخشی از هزینه های ساختمانی را تجربه کرد. ساختار آهن به گونه ای است که اگر یک ساختمان ساخته شده را بعد از سال ها تخریب کنیم می توانیم از پسماند های به جا مانده آن در پروژه های مختلف استفاده دوباره کرد چرا که آهن طی سالیان دراز ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خود را به طور کامل حفظ می کند ولی شکل ظاهری آن تغییر می کند .

بازیافت ضایعات الکتریکی

بازیافت ضایعات الکتریکی ؛وقتی که صحبت از بازیافت ضایعات الکترونیکی می شود، فقط منظور از بازیافت طلا و نقره  نیست، بلکه بازیافت مس، آهن، آلومینیوم و پلاستیک ها نیز مد نظر است. حتی  این ها در بعضی از قطعات الکترونیکی ، مشاهده شده است .

از میان فلزات پایه ای که در ضایعات الکترونیکی به کار می روند، مس جایگاه ویژه ای دارد چرا که مس علاوه برای این که گران قیمت هست و ارزش آن از فلزاتی مثل آهن و آلومینیوم به مراتب بیشتر است، در قطعات الکترونیکی هم به صورت گسترده به کار می رود. به طوری که در کارگاه های متوسط و بزرگ قالکاری، بازیافت مس از ضایعات الکترونیکی یکی از مراحل اصلی بازیافت محسوب می شود.

درآمد از بازیافت ضایعات الکترونیکی

درآمد از بازیافت ضایعات الکترونیکی ؛ با این که ضایعات دارای مواد سمی می باشد اما می‌توان مواد باارزشی را نیز از آن‌ها بازیافت کرد. از تجزیه این مواد می‌توان به آهن، مس، آلومینیوم و حتی طلا و دیگر مواد دست‌یافت، موادی که بیش از 60 درصد این ضایعات را شامل می‌شود.در بسیاری از کشورها به ضایعات الکترونیکی به چشم یک زباله ارزشمند نگاه می‌شود به‌طوری که بسیاری از آن‌ها این ضایعات را به معدنی از طلا و آلومینیوم مشابه می‌دانند.
برای مثال بهتر است بدانید از یک معدن طلا از هر یک‌تن سنگ طلا بین 20 تا 30 گرم طلا یافت می‌شود ، حال‌آنکه از یک تن ضایعات تلفن همراه و قطعات کامپیوتری می‌توان 150 تا 300 گرم طلا به دست آورد. شگفتی بیشتر از این است که به خاطر مواد به‌کاررفته در این قطعات می‌توان پلاتین و نقره ، دو فلز ارزشمند دیگر را نیز استخراج کرد.

کاربرد بازیافت ضایعات الکترونیکی

کاربرد بازیافت ضایعات الکترونیکی اما بازیافت قطعات الکترونیکی می‌تواند علاوه بر این‌که محیط‌ زیست را نجات دهد سود سرشاری برای کشورها به وجود آورد اما سؤال این است که از این حجم عظیم ضایعات که به‌طور میانگین ضایعات 40 میلیون رایانه و موبایل است چطور می‌توان بهره برد تا به‌جای سوزاندن آن و تحمیل آلودگی به زمین و محیط‌زیست از آن صرفه اقتصادی برد.
سوزاندن ضایعات الکترونیکی یکی از روش‌های معمول در دنیاست که منجر به تولید دی اکسین بسیار سمی از نوع PBDF و PBDD شود و انتشار آن باعث آلایندگی فراوان در هوا و اثرات مخرب دیگر شود.
دفن ضایعات نیز از روش‌های دیگر است که در خاک‌های مخصوص دور از سکونت انسان دفن می‌شوند اما مطالعات نشان داده در محل‌های موردنظر مقادیر قابل توجهی سرب وارد شیرابه‌های محل دفن می‌شود و ازآنجا به آب‌های زیرزمینی و خاک نفوذ می‌کند و در طولانی‌مدت حتی در بهترین مکان‌ها نیز باعث نفوذ می‌شود.

اشتباهات بازیافت ضایعات

اشتباهات بازیافت ضایعات : بسیاری از افراد از درآمد زایی  با بازیافت قراضه آهن غافل می شوند زیرا مطمئن نیستند از کجا شروع کنند یا ترس از اشتباه کردن دارند. آنها نمی دانند که بازیافت قراضه آهن میتواند یک راه ساده برای درآمدزایی از محصولات فلزی باشد که در غیر این صورت به محل دفن زباله هدایت می شد.

وقتی قراضه آهن خود را برای بازیافت آماده می کنید ، چهار نکته مهم را باید در نظر بگیرید:

 • – تفکیک  قراضه آهن خود
 • – دانستن اینکه چه نوع فلزاتی دارید
 • – تمیز کردن فلزات
 • – برآورد قیمت بازار فلزات شما

تفکیک قراضه آهن :

تفکیک قراضه آهن صرف نظر از نوع قراضه ای  که می آورید ، کاری که باید انجام دهدید این است که قبل از آوردن قراضه آهن به محل دفن ، مطمئن شوید فلزات شما عاری از آلودگی ، عایق و مواد اضافی باشد. این امر به شما اطمینان می دهد که فلزات شما به راحتی پذیرفته می شوند و بهترین قیمت را دریافت می کنید.

درجه بندی و دانستن اینکه چه نوع فلزاتی دارید :

درجه بندی و دانستن اینکه چه نوع فلزاتی دارید هنگامی که قراضه آهن خود را می فروشید و درصدد کسب بهترین قیمت ممکن هستید ، حتما مطلع باشید که چگونه قراضه آهن خود را دردرجه های  مختلف مرتب کنید. به عنوان مثال ، سیم مسی عایق بندی شده ، بسته به وزن عایق و وزن مس در داخل ، دارای سه درجه متفاوت است. این نوع سیم مسی با مس جامد که دارای دو درجه متفاوت است کاملا فرق می کند. این به شما کمک در بدست آوردن قیمت نهایی میزان قیمت محصول خود کمک می کند

انتخاب محل مناسب برای دفن ضایعات

انتخاب محل مناسب برای دفن ضایعات :  تعداد زیادی محل دفن زباله برای برداشتن قراضه آهن  شما وجود دارد و شما نباید وقت خود را روی یک محل اشتباه تلف کنید. برای انتخاب بهترین محل دفن برای بازیافت قراضه  خود ، به دنبال یکی باشید که:

        – طیف گسترده ای از فلزات را می پذیرد

وقت خود را برای رفتن به انبارهای قراضه ای که فلز موجود شما را نمی پذیرد هدر ندهید. حتماً از قبل تماس بگیرید تا ببینید چه فلزاتی می توانید بیاورید. در برخی از انبارهای بازیافت قراضه آهن  ، طیف وسیعی از فلزات ، از جمله مس ، فولاد ، برنج ، آهن ، سرب و سایر محصولات را پذیرفته میشود.

دارای مکان (های) مناسب با ساعات کاری انعطاف پذیر است

این امر بسیار مهم است تا بازیافت قراضه  بر اساس برنامه شما کار کند.و این امکان را برای شما فراهم میکنید تا بتوانید زمان خود را برنامه ریزی کنید .

        – اولویت بندی خدمات به مشتریان

برای پیمانکاران یا سایر متخصصانی که به طور معمول قراضه آهن را در حرفه خود دارند ، انتخاب یک محل کاری مناسب می تواند تاثیر مهمی بر تجارت شما داشته باشد.

      قیمت های بالا

قیمت گذاری یکی از عوامل مهم در انتخاب شرکت است. تحقیقات خود را در مورد قیمت های بازار انجام دهید و این قیمت ها را با قیمت های ارائه شده توسط هر فروشنده قراضه آهن  بررسی کنید.

تفکیک نکردن قراضه ها

تفکیک نکردن قراضه ها : این اشتباه بزرگ می تواند ضرر هنگفتی را برای شما به ارمغان بیاورد . مقدار فلزات مختلف دارای مقادیر متفاوتی است ، بنابراین مطمئن شوید که با دسته بندی فلزات مختلف خود بیشترین سود را برای فلزات خود دریافت می کنید. یک راه عالی برای درک اینکه چه فلزاتی دارید دسته بندی آن ها در دو گروه فلزات آهنی و غیر آهنی است و این دو دسته اصلی فلزات قابل بازیافت هستند. یک راه ساده برای تشخیص تفاوت با آهن ربا است. اکثر فلزات آهنی (فولاد ضد زنگ ، چدن) مغناطیسی هستند ، در حالی که فلزات غیر آهنی (آلومینیوم ، مس ، نیکل) چنین نیستند.

نداشتن اطلاعات کافی‌ درباره قیمت

نداشتن اطلاعات کافی درباره قیمت :قیمت قراضه آهن به طور معمول در نوسان است و ندانستن آنها می تواند باعث شود بارهای ضایعاتی را برای بازیافت به همراه داشته باشید که در واقع از مبلغ سود دهی آن ها نا مطلع هستید .در هر شرایطی تحصیل و تحقیق می تواند مفید باشد. قبل از بازدید از قراضه آهن خود ، کمی وقت بگذارید تا با قیمتهای فعلی بازیافت فلزات آشنا شوید. آگاهی از بازار ضایعات فلزی به شما کمک می کند تا فرکانس تغییرات متداول قیمت ها را برای هر نوع فلز درک کنید.

باور نادرست درمورد بازیافت ضایعات بزرگ

باور نادرست درمورد بازیافت ضایعات بزرگ :ضایعات آهنی بزرگتر، همیشه بهتر است مانند تعداد زیادی ازموارد در زندگی، که غالبا تصور می شود که بزرگترین همیشه بهترین هست در مورد ضایعات آهن همیشه اینطور نیست.

پیدا کردن یک قطعه فولادی بزرگ ممکن هست دارایی بزرگی به نظر برسد، و این می تواند صحیح و یا همچنین نادرست باشد.

برای تعداد زیادی از کارخانه های بزرگ بازیافت‌، قراضه آهن، فولاد و دیگر فلزات باید به اندازه‌های خاصی بریده شوند تا بتوانند با خیال راحت از آن ها در خرد کننده ها (شردرها) استفاده کنند.

اگر یک قطعه فولادی خیلی بزرگ را به یک انبار ضایعات آهنی ببرید، ممکن هست مجبور شوند قبل از فرآوری آن جهت استفاده در دستگاه های خرد کننده، آن را به قطعات کوچکتر خرد کنند و به این معنی هست که ممکن هست قیمت کمتری نسبت به قیمت ضایعات آهن خرد شده و همگن به شما بپردازند.با این حال، اگر این توانایی را داشته باشید که خودتان ضایعات آهن را تفکیک و آماده کنید و قبل از آوردن آن به انبار ضایعات آهن ، آن را به ابعاد استاندارد برش دهید، می توانید درآمد خوبی دریافت کنید

باور غلط درمورد قیمت بالای ضایعات الکتریکی

باور غلط درمورد قیمت بالای ضایعات الکتریکی :  وسایل الکترونیکی مانند هارد دیسک و کامپیوترها حاوی فلزات گران بهایی مانند طلا و پلاتین هستند.

وسایل الکترونیکی کهنه قبلاً حاوی مقادیر بیشتری از طلا بودند، اما فناوری مدرن در رایانه‌های اخیر به این معنی هست که آن ها به مقادیر خیلی کمتری از این فلزات گرانبها لازم دارند. برخی از مردم فکر می کنند که می توانند مقادیر زیادی طلا و پلاتین را با از بین بردن وسایل الکترونیکی بازیابی کنند.شما می توانید این فلزات گران بها را از تجهیزات کامپیوتری استخراج کنید، اما احتمالا فقط مقدار کمی خواهد بود.

سوزاندن سیم مسی به منظور بازیافت کردن

سوزاندن سیم مسی به منظور بازیافت کردن‌:می توانید سیم مسی را با سوزاندن از آن جدا کنید سوزاندن سیم مسی بدترین طریق برای جدا کردن آن برای بازیافت ضایعات آهنی است.

سوزاندن سیم مسی عایق شده نه تنها به دلیل بخارات سمی که آزاد می کند غیرقانونی است، بلکه مسی را که می خواهید بفروشید را نیز خراب می کند.گرمای بیشمار منجر می‌شود بقایای عایق پلاستیکی روی سیم مسی باقی بماند ، که منجر کاهش کیفیت مس می‌شود و زمانی که قصدداريد آن را به انبارهای ضایعات آهن بفروشید، ارزش آن کاهش پیدا می کند.

پول کمتری برای مس دریافت خواهید کرد و علاوه بر آن، به دلیل نقض قانون با جریمه بزرگی نیز روبرو خواهید شد. طریق های دیگر و ایمن تری برای جدا کردن سیم مسی وجود دارد که به مس اجازه می دهد ارزش خود را حفظ کند.